Rynek kosmetyczny oferuje wiele preparatów, które w sposób bardziej lub mniej skuteczny opóźniają efekty starzenia. Okazuje się jednak, że rewelacyjny krem na zmarszczki nie musi powstawać w zaawansowanych warunkach laboratoryjnych. Wszystkie składniki, które są nam potrzebne w codziennej pielęgnacji cery, są zawarte substancjach, którymi hojnie obdarza nas natura.

Naturalne środki do pielęgnacji cery zdążyły zaskarbić sobie przychylność kobiet na całym świecie. Mało tego, współczesne kremy i sera przeciwzmarszczkowe najczęściej są wzbogacane o składniki pochodzenia naturalnego (np. Richevon), które mają spotęgować ich działanie. Czy to oznacza, że substancje naturalne mogą stanowić realną alternatywę dla kosztownych kosmetyków? Oczywiście, że tak!

Olej kokosowy działa jak rewelacyjny krem na zmarszczki

Wśród produktów, które wykazują wyjątkowo dobroczynne działanie na cerę, należy wymienić olej kokosowy. Ze względu na niezwykle bogatą zawartość kwasów tłuszczowych, składników mineralnych i witamin, olejek charakteryzuje się silnymi właściwościami odżywczymi, a jego regularne stosowanie daje rewelacyjne efekty.

Substancja ta jest pozyskiwana z miąższu dojrzałych orzechów kokosowych. Jak w przypadku każdego oleju, proces produkcji może odbywać się w różnych warunkach, jednak najbardziej wartościowy pozostaje olej kokosowy tłoczony na zimno. Olej wytwarzany w temperaturze nieprzekraczającej 26 stopni Celsjusza ma gęstą konsystencję, zbliżoną do tłuszczów zwierzęcych, jednak w odróżnieniu od nich, charakteryzuje się bardzo przyjemnym zapachem z wyraźnie wyczuwalną kokosową nutą.

Olej kokosowy swoje niezwykłe właściwości zawdzięcza niezwykle bogatej zawartości trójglicerydów łańcuchowych, czyli nasyconych kwasów tłuszczowych (blisko 90 procent). Związki te uważane są za niekorzystne, jednak przyjmowane w umiarkowanych ilościach wykazują niezwykle dobroczynny wpływ na organizm. Substancja ta jest też naturalnym bogactwem przeciwutleniaczy i witaminy E, a dzięki właściwościom antyseptycznym gwarantuje głębokie oczyszczenie skóry.

Stosowany regularnie, olej kokosowy głęboko nawilża cerę, zapewnia doskonałą ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UV (porównywalną do kremu z filtrem SPF 10), przyczynia się do odbudowy warstwy lipidowej, rozjaśnia przebarwienia, wyrównuje koloryt i wygładza zmarszczki.

Nawilżona skóra zyskuje zdrowy blask oraz odzyskuje utraconą sprężystość i elastyczność. W rezultacie drobne załamania zostają spłycone, a rozwój kolejnych – znacząco spowolniony.  Antyoksydanty pomagają w zwalczaniu wolnych rodników, których wpływ na przyspieszenie procesu starzenia skóry jest niepodważalny. Wyjątkowo niekorzystne działanie na cerę przedstawia też promieniowanie UV. Jako naturalna substancja filtrująca, olejek z kokosa zapewnia doskonałą ochronę, porównywalną z działaniem drogich kosmetyków.

Jak stosować?

Charakterystyczną cechą olejku kokosowego jest jego doskonała wchłanialność. Naturalny krem przeciwzmarszczkowy nadaje się do zastosowania na dzień i na noc. W ciągu dnia oleju kokosowego należy używać przede wszystkim w miesiącach letnich i zimowych. Latem olej zapewni ochronę skórze wystawionej na działanie promieni słonecznych. Z kolei zimą zapobiegnie wysuszeniu cery podczas kontaktu z ujemnymi temperaturami.

Olej kokosowy warto też stosować jako serum na noc, kiedy nasza skóra jest w stanie przyswoić największą ilość składników odżywczych. Na oczyszczoną twarz należy nałożyć niewielką ilość substancji i wetrzeć ją wykonując przy tym delikatny masaż twarzy. Po kilku minutach niemal cała substancja zostanie wchłonięta. Pozostałość można usunąć przy użyciu miękkiego ręcznika.