Serum to silnie skoncentrowany kosmetyk, o mocnym działaniu ukierunkowanym na konkretny problem skórny. Sprawdza się również w przypadku pojawienia się na naszej skórze zmarszczek mimicznych. Możemy nabyć gotowy kosmetyk i stosować ściśle wedle zaleceń producenta – najczęściej rano i na wieczór przez okres nie przekraczający miesiąca. Jednak przy odrobinie wysiłku przygotujemy również własne serum na zmarszczki w domu. Wówczas doskonale zdajemy sobie sprawę z tego co się w nim znajduje i jak poszczególne składniki wpływają na regenerację naszej skóry.

Powstawanie zmarszczek mimicznych

Zmarszczki mimiczne na naszej skórze pojawiają się najpowszechniej na skutek wzmożonych ruchów naszej twarzy. Gdy często się uśmiechamy, złościmy lub niewerbalnie okazujemy inne emocje. Jednak w grupie przyczyn znajdują się również czynniki genetyczne oraz zbyt niski poziom nawilżenia skóry. Warto dokładnie przeanalizować przyczyny pojawienia się u nas tych zmian, aby zyskać pewność co nam pomoże i będzie skuteczne w walce z nimi. Wygładzanie zmarszczek mimicznych nie należy do łatwych zadań, jednak nie jest również niemożliwe.

Z czego przygotować serum na zmarszczki mimiczne?

Serum na zmarszczki powinno zostać przygotowane na bazie oleju. Godny polecenia jest ten z dzikiej róży lub nasion malin, jednak możemy również skuteczny preparat wykonać z oliwy z oliwek lub oleju z pestek winogron. Dodajemy do niego witaminy A, E i C, które można nabyć już formie kropli. Woda destylowana pomoże nam w osiągnięciu oczekiwanej konsystencji kosmetyku. W przypadku serum o działaniu przeciwzmarszczkowym zalecane jest również zastosowanie żelu hialuronowego. Ten podstawowy skład kosmetyku można rozszerzać np. o peptydy lub włókna pomarańczy. Warto również zwrócić uwagę na naturalne serum Richevon, przygotowane na bazie najlepszych ujędrniających skórę składników.

Takie olejowe serum z pewnością pomoże nam w skutecznym wygładzeniu zmarszczek i poprawie napięcia skóry. Konsystencja i zastosowane preparaty sprawiają, że pozostaje tłusty film na skórze, warto więc nałożyć ten kosmetyk wieczorem pod maseczkę i uzupełnić nim domowy zabieg odmładzający i wygładzający.

Stosuj regularnie

Regularne stosowanie takiego samodzielnie przygotowanego kosmetyku jest wskazane przede wszystkim, gdy pojawiają się u nas pierwsze zmarszczki mimiczne jako uzupełnienie całej terapii ich redukcji i usuwania. Młode dziewczyny z pewnością zauważą bardzo dobre efekty działania, jeśli natomiast zmarszczki już się utrwaliły warto wykorzystać kosmetyk jako element kuracji wypełniającej. Wówczas z pewnością konieczne będzie więcej czasu na osiągnięcie zadowalających rezultatów, jednak również mogą być bardzo dobre.

Nie stosuj nadmiernie długo

Pamiętaj, że serum to kosmetyk silnie skoncentrowany, o bardzo mocnym działaniu. Jego stosowanie najlepiej rozpocząć na wiosnę, aby pomóc skórze powrócić do formy po zimie. Jednak nie powinno się go stosować przez cały rok, jako elementu codziennej pielęgnacji, gdyż zawiera zbyt wysokie stężenie składników. Krótkotrwała terapia poprawi stan skóry, jednak we wszystkim ważny jest umiar.